Ile trwa tymczasowa blokada na Instagramie?

Ile trwa tymczasowa blokada na Instagramie? – aktualne limity 2021

Spis treści:

Z tymczasową blokadą na Instagramie spotkać się można coraz częściej. Jest to spowodowane ciągłymi aktualizacjami filtrów, które mają na celu ograniczenie spamu, a tym samym ułatwienie użytkownikom korzystania z aplikacji. 

Blokada na insta - za co można ją dostać?

Przede wszystkim należy rozróżnić tymczasową blokadę za zbyt dużo interakcji od bana nazywanego również shadowban. Blokada ogranicza możliwość wykonywania pewnych interakcji na określoną ilość czasu. Wśród nich wyróżniamy:

Limit polubień

Algorytm odpowiedzialny za spam wyłapuje polubienia klikane pod rząd, a ich limit wynosi 60 like na godzinę. Można go jednak zwiększyć wykonując między czasie inne interakcje.

Jeżeli kilkukrotnie dostaniemy blokadę lub zbliżymy się do jej limitu algorytm może zmniejszyć nasz limit nawet do 25 polubień na godzinę.

Limit komentarzy

Limit dotyczy nowych komentarzy jak i odpowiedzi do już istniejących, niezależnie czy jest to Twoje, czy kogoś zdjęcie. Teoretycznie jest to 60 komentarzy na godzinę. Ta liczba może się jednak zmniejszyć, jeżeli wystawione komentarze będą zbyt krótkie lub – co gorsza – takie same. Platforma Instagram ma być przyjazna użytkownikom, staraj się dodawać komentarze, które wnoszą coś do tematu.

Na blokadę ma również wpływ oznaczanie zbyt dużej ilości osób (maksymalnie do 5 osób)  oraz zbyt duża ilość polubień komentarzy

Limit hashtagów #

Aktualnie Instagram przewiduje możliwość wykorzystania do 30 hashtagów pod zdjęciem. Każdy kolejny nie zostanie wyświetlony. Hashtagi mają bezpośredni wpływ na widoczność posta dlatego warto ich używać. Pamiętajmy jednak, aby dobierać je w taki sposób, aby rzeczywiście opisywały to, do czego odnosi się dany post. 

Limit obserwacji

W celu ograniczenia spamu Instagram nałożył limity na ilość obserwowanych profili przez nowe konta, który wynosi 7500. W przypadku próby przekroczenia tego limitu wyskoczy błąd. Blokadę natomiast można dostać za zbyt częste dodawanie oraz usuwanie z obserwowanych. Użytkownicy praktykujący follow unfollow mogą spodziewać się blokady już po 30 interakcjach na godzinę, przy czym należy pamiętać, że follow i unfollow sumują się. Przykładowo w ciągu godziny możemy zaobserwować 20 kont i unfollował 10.

Wraz z rozwojem profilu zwiększa się jego wiarygodność, dzięki czemu limit ten może rosnąć stopniowo do kolejno 60 i 150.

Limit relacji

Instagram przewiduje możliwość dodania w ciągu 1 godziny do 100 relacji na InstaStory. Jako ciekawostkę warto dodać, że wyróżnione relacje przypisanych do profilu również mieszczą 100 klatek.

Limit zdjęć w poście

W 2017 roku Instagram wdrożył możliwość dodawania więcej niż 1 zdjęcia w jednym poście nazywane potocznie karuzelami. W tym przypadku mamy możliwość dodania do 10 zdjęć.

Ile trwa tymczasowa blokada na Instagramie?

Czas trwania ograniczenia pewnych aktywności zależy od bardzo wielu czynników. Może to być kilka minut, godzin lub nawet miesiąc. Wszystko zależy od wiarygodności naszego konta oraz tego jak często zdarzyło nam się dostać lub zbliżyć do limitu blokady.

spróbuj później aby chronić naszą społeczność ograniczamy pewną aktywność
Spróbuj później aby chronić naszą społeczność ograniczamy pewną aktywność

Jak ominąć blokadę na Instagramie?

Jedynym sposobem, który w większości przypadków pomaga jest wylogowanie się oraz ponowne zalogowanie na swoje konto. Jeżeli to nie pomoże należy cierpliwie czekać.

Blokady te nie są przyznawane bezpodstawienie i wcale nie tak łatwo je dostać. W moim przypadku, aby wywołać blokadę widoczną na screenie wyżej musiałem polubić 126 postów w ciągu 5 minut, a zniknęła po około 15 minutach. 

Najlepszym sposobem na ominięcie blokady jest stosowanie się do zasad i dbanie o dobro użytkownika.

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba serduszek 19

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12