Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcie na Instagrama

Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcie na Instagramie

Spis treści:
W obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez social mediów. To właśnie na nich swoją działalność opierają najwięksi celebryci. Jedną z topowych platform jest oczywiście Instagram, który może poszczycić się liczbą ponad miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie! Robi wrażenie, prawda? To właśnie z tego względu Instagram często wykorzystywany jest do zdobywania nowych odbiorców w sieci poprzez umieszczanie postów i relacji. Jednak chyba każdy aktywny użytkownik Instagrama miał kiedyś potrzebę usunięcia któregoś z postów z głównej tablicy. Przyczyn podjęcia takiej decyzji może być wiele, jednak czasami można jej pożałować. Wtedy w głowie pojawiają się pytania typu „co teraz?” „czy wszystko już przepadło?”. Nie do końca.

Jak działa archiwizacja postów na Instagramie?

Archiwizacja postów na IG dostępna jest na naszych urządzeniach już od blisko pięciu lat. Mimo to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ona właściwie działa. Przede wszystkim, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest różnica między archiwizacją a usunięciem zdjęcia? Ta pierwsza funkcja spowoduje, że konkretny post nie będzie już widoczny dla innych i dostępny publicznie. Jednak Ty cały czas będziesz mieć do niego dostęp i w każdej chwili możesz go odzyskać. Na podobnej zasadzie działa dezaktywacja Instagrama.

Zaś w przypadku skorzystania z funkcji usunięcia bezpowrotnie tracisz dostęp do skasowanego postu i nie ma możliwości jego powrotnego odzyskania.

Podsumowując, jeśli czujesz sentyment do swoich publikacji i czasami masz ochotę powspominać, zdecydowanie lepszą opcją będzie archiwizacja. Co więcej, może ona bardzo pozytywnie wpłynąć na algorytm. W przypadku usuwania zdjęć Twoje przyszłe posty mogą mieć mniejsze zasięgi, a tego chyba nie chcesz.

Widziałaś już presety do kupienia dostępne w naszym sklepie?

Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie?

Nie wiesz, jak odzyskać swoje zarchiwizowane posty? Proces ten jest banalnie prosty i poradzi sobie z nim chyba każdy. Wszystkie Twoje zarchaizowane posty znajdują się w „Archiwum”, do którego masz dostęp przez cały czas. Możesz je tam przeglądać, sprawdzać ich dotychczasowe statystyki, a nawet czytać komentarze. Jednak nie o tym teraz. A więc, aby odzyskać ukryty post, wystarczy kilka prostych kroków:

  1. otwórz aplikację Instagrama,
  2. wejdź na swój profil,
  3. wejdź w menu poprzez kliknięcie trzech poziomych kreseczek w lewym górnym rogu,
  4. wejdź w opcję „Archiwizuj”,
  5. wybierz post, który Cię interesuje,
  6. kliknij trzy kropeczki znajdujące się w jego prawym górnym rogu,
  7. wybierz opcję „Pokaż w profilu”,
 

iii… to wszystko! Nie było tak trudno, prawda? Pamiętaj jednak, że przywrócony post nie pokaże się na samej górze Twojego profilu, a w miejscu, z którego został usunięty (zgodnie z linią czasową).

Jak usuwać i archiwizować posty?

To wie już chyba każdy użytkownik, który spędził choć trochę czasu na Insta. Jednak tak w roli ścisłości, archiwizacja i usuwanie posta odbywa się poprzez wejście w jego menu (trzy kropeczki po prawej stronie) i wybranie interesującej Cię opcji. Jeśli potrzebujesz więcej porad, sprawdź nasze pozostałe artykuły, na przykład – jak zmienić nazwę na IG?

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 3.2 / 5. Liczba serduszek 14

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12