Jak zmienić nazwę na Instagramie? - instrukcja krok po kroku

Jak zmienić nazwę na Instagramie? – instrukcja krok po kroku

Spis treści:
Wiele osób korzystających z Instagrama lub tych, które dopiero rozpoczynają z nim swoją przygodę, zastanawia się: jak zmienić nazwę na Instagramie? Chodzi oczywiście o nick, a więc nazwę użytkownika, którą wybiera się podczas rejestracji. Czy jest to w ogóle możliwe, a jeśli tak, to jakie niesie ze sobą konsekwencje i jak często można zmieniać swoją nazwę? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się w poniższym artykule. Miłej lektury!

Instrukcja krok po kroku: jak zmienić nazwę na Instagramie?

Czasem bywa tak, że rejestrując konto na Instagramie, wybieramy nazwę, która nie do końca nam odpowiadam. Możemy być w biegu, chcemy zakończyć rejestrację tak szybko, jak to tylko możliwe i działać, odkrywać aplikację, ale… Potem zwracamy oczy na naszą nazwę i… No właśnie. Niekiedy użytkownicy w nazwie podają swoje prawdziwe imię i nazwisko, aby później żałować podania własnych danych. To nie jest koniec świata, bo dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak zmienić nazwę na Instagramie, przygotowaliśmy krótki poradnik. Co więc należy zrobić? Wszystko zmieniamy z poziomu aplikacji.

Zobacz również jak wybrać dobrą nazwę na Instagrama

Żeby zmienić nick, trzeba uczynić kilka rzeczy:

  • musimy uruchomić aplikację Instagram;
  • odszukać w dolnym pasku narzędzi ikonę profilu użytkownika i kliknąć ją;
  • zostaniemy przeniesieni do sekcji z naszym profilem, gdzie znajdują się opublikowane przez nas treści i szczegóły konta, a tam musimy kliknąć przycisk „Edytuj profil”;
  • zostajemy przeniesieni do ustawień, gdzie możemy znaleźć obszar do zmiany danych profilu;
  • możemy zmienić imię i nazwisko w polach o tej samej nazwie poprzez skasowanie starych danych;
  • nick, czyli nazwę użytkownika, zmieniamy w polu „Nazwa użytkownika”, usuwając starą i wpisując nową;
  • gdy już wprowadziliśmy wszystkie zmiany, dotykamy przycisku zapisywania zmian, który znajduje się w prawym górnym rogu.

I gotowe! Właśnie zmieniliśmy nazwę użytkownika, zapisaliśmy zmiany, więc inni użytkownicy będą już widzieć nasz nick w zmienionej formie.
Nick na Instagramie można zmieniać dowolną ilość razy. Po każdej zmianie mamy 14 dni na to, aby powrócić do starej nazwy, po tym czasie inni użytkownicy mogą ją zarejestrować i nie będzie możliwości powrotu. Jeżeli nazwa będzie zajęta zobaczysz następujący komunikat:

Ta nazwa użytkownika jest już zajęta. Spróbuj użyć innej - komunikat na Instagramie
Ta nazwa użytkownika jest już zajęta. Spróbuj użyć innej.

Zmiana nicku nie spowoduje, że nasi obserwatorzy czy znajomi nagle znikną, ale zmiana nazwy użytkownika może nieść inne konsekwencje. Jakie?

Przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe presety !

Zmiana nazwy - co ze sobą niesie?

Dla konta, które stało się rozpoznawalne, zmiana nazwy może przynieść więcej szkód niż pożytku:
  • zmiana powoduje zamieszanie i zdezorientowanie obserwujących;
  • obserwujący, chcąc wyszukać posty z naszą dawną nazwą użytkownika, nie będą mogli ich znaleźć!;
  • zmieniając nazwę, zmieniamy nazwę, nie treść postów, które dodawaliśmy, dlatego przy zmienianiu nazwy trzeba liczyć się z tym, że będzie też trzeba edytować bardzo wiele postów, w których występuje inna nazwa użytkownika.
Dla kont biznesowych rodzi to spore problemy. Obserwatorzy i użytkownicy mogą po prostu nieco się pogubić, a to przełoży się na zmniejszenie rozpoznawalności, mniejsza popularność zaś to mniejszy sukces marki, mniejsze dochody, mniejsza klikalność. Dla konta prywatnego to nie ma aż tak dużego znaczenia, ale może być lekkim utrudnieniem. Konta bardzo rozbudowane powinny się, mimo wszystko, wystrzegać zmian nazwy lub robić to, przygotowując stopniowo swoją grupę obserwujących na zmiany.

Podsumowanie

Zmiana nazwy użytkownika na Instagramie jest oczywiście możliwa, trzeba jednak brać pod uwagę wszystkie wyżej wymienione konsekwencje, które ta zmiana może wywołać. Pamiętają o tym wszystkim, zmienimy skutecznie nazwę użytkownika bez większych problemów!

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba serduszek 2

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12