Jak dodać Presety do Lightrooma

Po złożeniu zamówienia w sklepie na podany adres e-mail zostanie przesłany link z produktem do pobrania. Presety lightroom spakowane są w paczki, które po pobraniu należy rozpakować dowolnym programem (np. WinRar). W każdej paczce znajdują się filtry zarówno na telefon jak i na komputer. Pliki można pobrać jedynie 2x.

Po ściągnięciu presety można zainstalować zarówno na swoim telefonie (w darmowej aplikacji Lightroom Mobile) oraz na desktopie w programach Adobe Lightroom cc oraz Adobe Photoshop.

Jak zainstalować presety Lightroom na telefonie (mobile)

Presety w wersji mobile to te z końcówką .dng. Po rozpakowaniu zapisujemy je w plikach. Następnie wchodzimy w dany plik, klikamy udostępnij i wybieramy “Lightroom”. Pojawi się komunikat z informacją, że udostępnione zdjęcie zostanie zaimportowane przy następnym uruchomieniu aplikacji. Klikamy “uruchom teraz aplikację Lightroom”. W aplikacji wybieramy zaimportowane przed chwilą zdjęcie, klikamy w trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybieramy “utwórz ustawienie predefiniowane”. Następnie wpisujemy nazwę presetu oraz przypisujemy go do grupy. Nasz preset zostaje pomyślnie zainstalowany do biblioteki. Od tej pory obróbka zdjęcia wymaga jednego kliknięcia zarówno na iPhonach jak i telefonach na Androidzie.

Instrukcja presetów mobile w kilku krokach:

Jak zainstalować presety na komputerze

Otwieramy program Adobe Lightroom Classic na naszym komputerze i zaczynamy od zakładki Library. Wgrywamy dowolne zdjęcie. Następnie przechodzimy do zakładki Develop. W panelu po lewej stronie klikamy Presets, następnie plus (+) i wybieramy Import Presets. Znajdujemy pliki z końcówką .xmp, zaznaczamy je i klikamy Import. Presety powinny załadować się do programu pomyślnie. Od tej pory możliwa jest ewentualna dalsza edycja zdjęcia.

Instalacja presetów desktop w kilku krokach