Jak dodać Presety do Lightrooma

Po złożeniu zamówienia w sklepie na podany adres e-mail zostanie przesłany link z produktem do pobrania. Presety spakowane są w paczki, które po pobraniu należy rozpakować dowolnym programem (np. WinRar). W każdej paczce znajdują się filtry zarówno na telefon jak i na komputer. Pliki można pobrać jedynie 2x.

Dodawanie presetów na komputerze

Otwieramy program Adobe Lightroom Classic na naszym komputerze i zaczynamy od zakładki Library. Wgrywamy dowolne zdjęcie. Następnie przechodzimy do zakładki Develop. W panelu po lewej stronie klikamy Presets, następnie plus (+) i wybieramy Import Presets. Znajdujemy pliki z końcówką .xmp, zaznaczamy je i klikamy Import. Presety powinny załadować się do programu pomyślnie.

Instrukcja w krokach:

Dodawanie presetów na telefonie

Presety w wersji mobilnej to te z końcówką .dng. Po rozpakowaniu zapisujemy je w plikach. Następnie wchodzimy w dany plik, klikamy udostępnij i wybieramy “Lightroom”. Pojawi się komunikat z informacją, że udostępnione zdjęcie zostanie zaimportowane przy następnym uruchomieniu aplikacji. Klikamy “uruchom teraz aplikację Lightroom”. W aplikacji wybieramy zaimportowane przed chwilą zdjęcie, klikamy w trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybieramy “utwórz ustawienie predefiniowane”. Następnie wpisujemy nazwę presetu oraz przypisujemy go do grupy. Nasz preset zostaje pomyślnie dodany do biblioteki.

 

Instrukcja w krokach: