Presety Lightroom - profesjonalne presety do zdjęć

W celu zapewnienia najwyższej jakości wszystkie presety dostępne na stronie Foto-Filtry.pl testowane są na setkach fotografii. Dodatkowo kupując jeden preset otrzymasz plik w wersji na mobile i desktop.
 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zaraz po zakupie dostaniesz maila, który został podany podczas procesu zakupowanego z linkiem do pobrania Twoich filtrów do zdjęć. Link działa tylko dwa razy.

Każda paczka z presetami zawiera pliki w wersji na komputer (.xmp) oraz wersje na telefon (.dng) dzięki czemu możesz z nich korzystać na różnych urządzeniach.

Nie musisz znać się na obróbce zdjęć, aby korzystać z naszych presetów. Zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich, a do ich obsługi wystarczy kilka kliknięć.

Wszystkie nasze presety są sprawdzane na setkach zdjęć, aby pasowały do jak największej ilości fotografii. Nie zalecamy samodzielnej modyfikacji, ale po wgraniu presetu do programu Lightroom jest taka możliwość, zarówno na desktopie jak i na mobile.

Nie. Do użycia naszych presetów wystarczy darmowa wersja aplikacji Lightroom Mobile. W przypadku edycji na desktopie potrzebne będzie wykupienie subskrypcji. Kupując presety na Foto-Filtry.pl otrzymujesz wersje zarówno na Mobile jak i na Desktop.

Zaraz po opłaceniu zamówienia na Twoim mailu, którego podałeś w zamówieniu pojawią się pliki do pobrania. Po ich ściągnięciu sprawdź nasz poradnik jak zainstalować presety.

Dodawanie gotowych presetów jest banalnie proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć – Przygotowaliśmy dla Was kompletną instrukcje instalacji presetów lightroom

Presety to specjalnie przygotowany zbiór ustawień predefiniowanych w programie Adobe Lightroom. Za ich pomocą jednym kliknięciem poprawisz jakość wielu zdjęć! więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Nasze presety przygotowane są tak, aby bez dodatkowej ingerencji pasowały do jak największej ilości zdjęć. Dlatego podczas ich tworzenia testujemy je na zdjęciach w wielu formatach, między innymi JPG i RAW.

Tak! poza Paypalem obsługujemy również płatności przelewy24.

Czym są presety?

Presety, nazwa zaciągnięta z języka angielskiego, która oznacza dosłownie ustawienia wstępne. Jest to zbiór zapamiętanych ustawień, dzięki którym można uzyskać zdefiniowany wcześniej efekt dla grupy zdjęć.

Jak już można się domyśleć, presety lr są chętnie wykorzystywane przez fotografów, ale również osoby, które nie zajmują się tym zawodowo. W końcu kto z nas nie chciał nigdy zrobić ładnego zdjęcia? Niestety, każdy, kto chociaż raz próbował przerobić zdjęcie na własną rękę wie, że nie jest to łatwe zadanie.

Presety Lightroom - przed i po
Presets Lightroom przed i po

Presety Lightroom - filtry najlepszy na Instagrama

Wcześniej przygotowane ustawienia wstępnie, czyli presety Lightroom świetnie nadają się do prowadzenia kont w social media. Przykładowo algorytm Instagrama nagradza użytkowników, którzy zachęcają do interakcji. Jak zatem zwrócić na siebie uwagę na portalu, którego głównym celem jest dodawanie zdjęć? Oczywiście dobrej jakości zdjęciami. Pamiętaj, że algorytm ocenia cały profil użytkownika, a nie pojedyncze posty. Świetnym pomysłem będzie tworzenie spójnego kolorystycznego feedu w czym nasze profesjonalne presety do Lightrooma z pewnością Ci pomogą!

feed instagram preset
Feed instagram z jednym presetem

Dobrze przygotowany preset do lightrooma można wykorzystać do wielu zdjęć na Instagramie co daje świetne rezultaty.

Jak używać presetów lighroom?

W celu edycji zdjęć bez wątpienia będzie Ci potrzeby odpowiedni program. Jednym z najbardziej popularnych i naszym zdaniem bezkonkurencyjnym jest Adobe Lightroom, który jest dostępny za darmo dla wersji mobilnej na urządzenia IOS i Android oraz wersja płatna dla desktopów Lightroom Classic. W wersji darmowej aplikacja Lightroom posiada pewne ograniczenia, jednak w większości przypadków wystarczy. Ta wersja pozwala również na wgranie gotowych presetów z Foto-Filtry.pl, co jeszcze bardziej ułatwia prace. Drugim sposobem na uruchomienie naszych filtrów fotograficznych jest użycie programu Photoshop.

preset ustawienia - suwaki lightroom
Ustawienia presetów Lightroom

Po wybraniu swojej fotografii w Adobe Lightroom naszym oczom ukarze się masa suwaków odpowiedzialnych za tworzenie presetu. Znajdziemy tam między innymi takie parametry jak kontrast, światło, temperatura czy kolory. Dla osób z mniejszym doświadczeniem obsługa Adobe Lightroom oraz samodzielne wykonanie presetu może okazać się bardzo trudne, dlatego najlepiej skorzystać z szerokiej oferty gotowych presetów, którą można znaleźć na naszej stronie.

Presety Lightroom - przed i po
Preset Lightroom przed i po
Presety Lightroom dostępne na stronie Foto-Filtry.pl podzielone są na kolekcję tematyczne, dzięki czemu łatwiej zlokalizujesz swój ulubiony styl.

Czy warto kupić presety Lightroom na Instagrama?

Bez wątpienia fotografia mocno ewoluowała na przestrzeni lat, jednak w dalszym ciągu opiera się na tym samym co w latach 90. Jeżeli jesteś fotografem, twórcą bloga, prowadzisz profil na Instagramie lub po prostu chcesz pochwalić się ślicznymi zdjęciami, zdecydowanie warto zainteresować się presetami do Lightrooma. Jest to najlepszy sposób do zachowania spójnego charakteru.

Sprawdź również: