Feed na Instagramie - co zrobić żeby zdjęcia na Instagramie pasowały do siebie

Feed na Instagramie – co zrobić żeby zdjęcia na Instagramie pasowały do siebie

Spis treści:

Czy warto układać zdjęcia na Instagramie? Aktualnie zdecydowana większość twórców zarówno tych większych jak i początkujący starają się, aby ich konta prezentowały się jak najlepiej. Dobrze prezentujący się feed stał się tak powszechny, że konta niestosujące się do tej zasady często zostają z góry uznawane za mniej ciekawe. Jak zatem zaplanować spójną siatkę?

Planowanie postów - czy warto porządkować zdjęcia?

Z surowym stylem na Instagramie możemy spotkać się coraz rzadziej. Pozwolić sobie mogą na niego twórcy, którzy produkują niesamowicie ciekawy content, są charyzmatyczni lub bardzo znani. Dotyczy to również niektórych marek. Mocny brand zapewnia im rozpoznawalność, ruch na profilu oraz interakcje, czyli to co najbardziej lubią algorytmy na Instagramie.

Jeżeli jednak nie należysz do wymienionej wcześniej grupy szczęściarzy i musisz mocno zapracować na swoją widoczność zdecydowanie warto zainteresować się planowaniem swojego feeda.

Feed na Instagramie

Feed to zbiór wszystkich Twoich materiałów, jakie zostały przesłane na Instagrama. Nazwa dosłownie oznacza karmić (ang. feed), ponieważ to właśnie tymi treściami karmimy użytkowników, którzy odwiedzają nasz profil. Spójny feed na Instagramie pomoże Ci zmniejszyć współczynnik odrzuceń, czyli użytkowników, którzy wchodzą na Twoje konto z dowolnego źródła, po czym od razu go opuszczają. Zadbanie o estetykę feedu zwiększa szansę, że zdobędziesz obserwatora lub like.

Efekt cheerleaderki na Instagramie?

Ludzkie oko ocenia poprzez pryzmat grupy. Jeżeli widzimy kogoś, kto ma 188 cm wzrostu, uważamy, że jest wysoki. No, chyba że postawimy go w grupie znajomych mających po 195 cm. Podobna zasada dotyczy naszego feedu. Dobierajmy kolejność oraz kolorystykę zdjęć w taki sposób, aby wspólnie wyglądały na jeszcze lepsze. O ile problem spójnej kolorystyki możemy rozwiązać za pomocą presetów do Instagrama, to do testowania siatki warto użyć jednej z wielu dostępnych aplikacji.

Preview - aplikacja do układania zdjęć na Instagramie

Aktualnie rynek jest pełen aplikacji umożliwiających swobodne planowanie feeda na Instagramie. W tym wpisie skupimy się na jednej, dostępnej zarówno na iOS jak i Android – Preview.Aplikacja ta cieszy się dużą popularnością, posiada wersje płatną jak i darmową oraz jest cały czas wspierana przez twórców.
Preview - aplikacja do układania zdjęć na Instagramie w pakiecie free
Aplikacja preview - pakiet free
Preview - aplikacja do układania zdjęć na Instagramie w pakiecie pro
Aplikacja preview - pakiet pro

Wersja darmowa umożliwia wszystko, czego potrzebujesz do ułożenia spójnego feeda, co więcej dla osób mniej ufnych nie ma potrzeby logowania się poprzez Instagrama. Aplikacja umożliwia zaimportowanie zdjęć prosto z telefonu i swobodne ich przemieszczanie w celu za symulowania siatki Instagrama.

Preview - aplikacja do układania zdjęć na Instagramie. Spójny feed
Preview - aplikacja do układania zdjęć na Instagramie

Co zrobić żeby zdjęcia na Instagramie pasowały do siebie

Korzystanie z aplikacji do układania zdjęć oraz dbanie o spójne kolory to jednak nie wszystko. Planowanie swojej siatki trzeba rozpocząć jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Każde z nich powinno mieć jakiś wspólny element, który z pomocą wcześniej wymienionych metod stworzy wspaniałą kreację.

Pamiętaj jednak, że nie da się zaspokoić potrzeb wszystkich użytkowników. Prowadź swój profil tak, aby trafiał do ludzi o podobnych upodobaniach co Ty. Dzięki takiemu nastawieniu zbudujesz aktywną grupę obserwujących, którzy pomogą Ci rozwinąć Twój profil. 

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba serduszek 5

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12