Jak dodać muzykę do relacji na instagramie

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Spis treści:

Instagram w sierpniu 2016 roku dodał do swojej aplikacji nową funkcje Instagram stories. Pomysł na dodawanie relacji został zaciągnięty z popularnego w tamtym czasie Snapchata. Insta story, czyli krótki materiał w formie zdjęcia lub wideo widoczny przez 24 godziny od momentu publikacji. Chwile później dodano możliwość zapisania swoich relacji w wyróżnionych relacjach (ang. story Highlights).

Aplikacja instagrama zapewnia dużo możliwości edycji swoich materiałów jeszcze przed publikacją, Mamy takie możliwości jak dodanie lokalizacji, gifa, różnych naklejek, ale tez stworzenie ankiety, czy napisanie własnego tekstu w tym popularnych hasztagów.

Do publikacji zdjęć i filmów zostały zaimplementowane również filtry, które często są w stanie poprawić jakość materiałów. Żeby ich użyć, wystarczy przesunąć palcem prawej krawędzi ekranu w lewo.

Instagram nie umożliwia jednak dodawania własnego podkładu muzycznego, co często przydaje się w różnego typach relacji. Trzeba pamiętać, ze obecnie Instagram oprócz rozrywki i inspiracji jest również potężnym narzędziem marketingowym, gdzie relacje z odpowiednim dźwiękiem mają szanse przykuć uwagę użytkowników z niektórych branżach. Jak wiec sobie z tym poradzić?

Aplikacja do muzyki na instastory

Storybeat – aplikacja, która w łatwy sposób umożliwia dodanie muzyki do swoich materiałów. Posiada bardzo dużą bazę muzyki oraz intuicyjny panel, który ułatwia korzystanie z niej. Aplikacja jest w wersji darmowej oraz płatnej, Darmowa zmusza nas do oglądania reklam podczas zapisu materiału. Poza tą drobną niedogodnością nie traci swoich użyteczności.

Storybeat jak dodać muzykę do relacji insta
jak dodać muzykę do instastory
Storybeat jak dodać muzykę do relacji insta
jak dodać muzykę do relacji na Instagramie

jak dodać muzykę ze spotify na instastory?

Spotify’a raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. W skrócie jest to biblioteka zawierająca miliony utworów muzycznych i podcastów, która stremuje ją na nasze urządzenia. Z usługi można korzystać poprzez przeglądarkę, jednak to aplikacja mobilna jest najchętniej wybierana i pozwala osiągnąć pełen potencjał serwisu stremingowego.

Jedną z opcji aplikacji mobilnej jest możliwość odtwarzania muzyki w tle, która jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie jak dodać muzykę ze Spotify na InstaStory.

Uwaga! Mimo tego, że jest to możliwe, trzeba pamiętać, że nagrywając relacje z muzyką puszczoną w tle narażamy się na karę z powodu braku praw do utworu. Instagram w takim przypadku może usunąć relacje lub wyłączyć w niej dźwięk. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z aplikacji, która zawiera własną legalną bazę muzyczną.

Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Czy kojarzycie to irytujące okienko, które informuje nas o tym, że nie jesteśmy w stanie usłyszeć muzyki z danej relacji? Komunikat ten możemy zauważyć przeglądając relacje użytkowników zza granicy. Dzieje się tak z powodu braku praw autorskich do danego utworu w naszym kraju.

muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie
Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie
W czerwcu 2018 roku Instagram wprowadził opcje, które umożliwia z poziomu aplikacji dodawania ścieżki dźwiękowej do relacji, niestety opcja nie jest dostępna w Polsce. Aktualnie jedynym sposobem na obejście tego komunikatu i cieszenie się relacjami bez ograniczeń jest zainstalowanie dodatkowego VPN na Twoim telefonie.

VPN (ang. Virtual Private Networks) to dodatkowa usługa, która umożliwia nam zmianę lokalizacji z jakiej łączymy się z Internetem. Innymi słowy będąc w Polsce możemy udawać ruch z miejsca w którym muzyka na Instagramie nie jest zakazana. Dodatkowo za pomocą VPN można uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji takich jak właśnie dodawanie muzyki na insta story z poziomu aplikacji.

jak dodać muzykę na instastory
Dodawanie muzyki na Instastory

Będąc w krajach z największą ilością użytkowników korzystających z Instagrama lub podpinając się pod nie przez VPN możemy zauważyć nową ikonę nutki. Po kliknięciu w nią mamy możliwość wybrania piosenki z listy z opłaconą licencją oraz dopasowanie jej długości do naszej relacji. 

Biblioteka z dostępną muzyką na Instastory
Lista dostępnej muzyki na Insta Story

Pamiętajmy jednak, że po dodaniu muzyki do relacji w taki sposób, naszym znajomym z Polski pojawi się komunikat: Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie. 

Muzyka na Instagramie dostępna już w Polsce! - Aktualizacja 19.09.2021

Instagram w końcu wprowadził możliwość dodawania muzyki do relacji bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji. Opcja ta była dostępna od roku 2018, ale ze względu na prawa autorskie nie wszystkie kraje miały do niej dostęp. W dniu 19 września 2021 roku, muzyka zawitała do Polskich użytkowników Instagrama.

Pomimo tego wciąż pojawia się bardzo wiele pytań odnośnie nowej funkcji, dlatego w uzupełnieniu tego wpisu odpowiemy sobie na pytanie jak dodać muzykę do instatory bezpośrednio z aplikacji Instagrama.

Jak dodać muzykę do relacji na IG z poziomu aplikacji

Muzykę do swojej relacji możesz dodać na 2 sposoby. Pierwszy z nich został zaznaczony na tym zdjęciu. Drugi sposób to dodanie naklejki.

Naklejka muzyki na Instagramie
Naklejka muzyki na Instagramie

Po wybraniu ulubionego przechodzimy do opcji, która umożliwia nam wybranie odpowiedniego fragmentu oraz widoku. 

Dodana muzyka do relacji musi być jakoś oznaczona. Przeważnie twórcy decydują się na mały kafelek przedstawiający dany utwór, jednak po tąpnięciu w ekran mamy możliwość ustawienia innych opcji, jak np. napisy generujące się wraz z tekstem piosenki, rodzaj czcionki oraz jej kolor.

Dostosowywanie muzyki na Instagramie

Dostęp do komercyjnej muzyki

Jeżeli zauważyliście, że na Waszym profilu nie macie dostępu do popularnych piosenek, możecie spróbować zmienić ustawienia swojego konta na “konto twórcy” lub jeżeli posiadacie konto firmowe zmienić kategorie konta na “przedsiębiorca”.

Po zmianie ustawień dostępne będą wszystkie utwory.

Źródła:
  • https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-music-for-instagram-stories
  • https://about.instagram.com/blog/announcements/giving-young-people-a-safer-more-private-experience

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba serduszek 18

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12