Od ilu lat można mieć Instagram?

Od ilu lat jest Instagram?

Spis treści:
Instagram stał się w ostatnich latach niezwykle popularny. Pod tym względem wyprzedził on dawno Facebooka i inne portale. Coraz więcej osób zakłada sobie konto na Instagramie. Zdecydowana większość to młodzież, która chętnie dodaje posty w postaci zdjęć i krótkich hasztagów, a nie długich linijek tekstu. Dla wielu osób Instagram to także sposób na zarobek. Jednak warto zaznaczyć, że wśród tysięcy kont bardzo często można natrafić na takie prowadzone przez dzieci. Bardzo często rodzice nie mają nawet o tym pojęcia. Warto wiedzieć od ilu lat można mieć Instagrama.

Od jakiego wieku warto założyć Instagrama?

Wiele osób zastanawia się od ilu lat jest Instagram. Zagrożenia związane z Internetem to wiedza, z której każdy w mniejszym lub większym stopniu zdaje sobie sprawę. Osoby dorosłe zakładające konto na różnych portalach społecznościowych są odpowiedzialne za swoje decyzje. Sytuacja wygląda inaczej, gdy zgodę na udostępnianie wizerunku podejmuje osoba, za której działanie odpowiadają rodzice.

Zastanawiając się nad zgodą na założenie konta swojemu dziecku, warto na uwadze mieć wszelkie niebezpieczeństwa, które czyhają w sieci. Dzieci są ufne i nie zdają sobie sprawy z pełnych konsekwencji swoich czynów, co może ich wprowadzić w niemałe tarapaty.

Zobacz jak odpicować swoje zdjęcia

Podobają Ci się nasze presety do zdjęć? Sprawdź pozostałe!

To od ilu lat ten Instagram?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi na Instagramie, konto na tym portalu może założyć osoba, która ukończyła 13 lat.

Jest to dolna granica. Jednak mimo to, dzieci w tym wieku w dalszym ciągu nie odpowiadają świadomie za swoje czyny. Instagram jest także dla nich niebezpieczny z innych powodów. Przede wszystkim przedstawia on zniekształcony obraz rzeczywistości. Prezentuje zakłamane kanony piękna, które mogą bardzo szkodliwi wpływać na samoocenę. Najmłodsi mogą nie być w stanie odróżnić fikcji od świata realnego, który otacza ich na co dzień. Mogą także poświęcić zbyt dużo czasu na Instagrama. Bardzo często spędzają oni długie godziny przed ekranem, zamiast spotykać się ze znajomymi, czy przebywać na świeżym powietrzu. Jest to bardzo szkodliwe. Dlatego rodzice powinni mieć pod kontrolą zachowanie swoich dzieci i powinni zwracać dużą uwagę na ich działanie w Internecie.

Warto zaznaczyć, że od 2012 roku to Facebook jest właścicielem Instagrama. Dlatego, wszelkie zmiany wprowadzone na jednym z tych portali, równocześnie dotyczą także tego drugiego. W niektórych krajach zdecydowano się na podniesienie granicy wiekowej, od której możliwe jest założenie konta na tych portalach. Obywatele Hiszpanii oraz Korei Południowej muszą mieć ukończone 14 lat.

A Was Instagram zapytał już o datę urodzenia?

Źródło:
  • https://about.instagram.com/blog/announcements/introducing-music-for-instagram-stories

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba serduszek 5

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12