Jak udostępnić relacje na Instagramie

Jak udostępnić czyjąś relacje na Instagramie?

Spis treści:

 

Instagram to zarówno centrum rozrywki jak i miejsce pracy. Stał się na tyle popularny, że dla wielu z nas stanowi bardzo dużą część życia. Scrollując sekcje eksploruj algorytm stara się dopasować treści pod nasze upodobania, przez co coraz częściej mamy ochotę podzielić się nimi z znajomymi i przyjaciółki – jak to jest z tym udostępnianiem relacji, zdjęć i reelsów?

Jak udostępnić czyjąś relacje na Ig - jeżeli nas oznaczono

Udostępnianie czyjejś relacji na swoim instatsory jest świetnym sposobem na poszerzenie swoich zasięgów – o ile przedstawia coś co może zainteresować naszych obserwatorów. Jest to nic innego jak darmowy content. 

Jeżeli zostaliście oznaczeni w jakiejś relacji to do waszego DM trafi wiadomość z przyciskiem umożliwiającym udostępnienie tej relacji bezpośrednio na swoim instastory.

Dodaj do relacji - przycisk w direct message po oznaczeniu nas na relacji IG
Przycisk w direct message

Drugim jeszcze szybszym sposobem jest kliknięcie w przycisk tuż pod relacją na której zostaliście oznaczeni.

Przycisk dodaj do swojej relacji - Ig
Przycisk dodaj to do swojej relacji - bezpośrednio pod relacją

Jak przesłać komuś relacje na Instagramie w direct message

Ig Stories to bardzo popularne narzędzie, które pozwala nam wrzucać zdjęcia lub filmiki dostępne dla naszych odbiorców przez 24h. Zazwyczaj są to treści luźne, zawierają przemyślenia, stawiają pytania, czy też po prostu pokazują, co robimy w ciągu naszego dnia. Niektóre z relacji są naprawdę ciekawe i wówczas bez większego problemu możemy przesłać je naszym znajomym poprzez wiadomość prywatną – wystarczy nacisnąć przycisk w prawym dolnym rogu relacji. Przeszkody możemy napotkać, gdy relacja została stworzona przez osobę, która ma prywatne konto i znajomy, któremu chcemy ją przesłać, nie obserwuje właściciela relacji. Wówczas pozostaje nam przesłanie screena lub nagrania ekranu. 

Jak udostępnić czyjąś relacje na Instagramie?
Jak udostępnić czyjąś relacje na Instagramie w wiadomości prywatnej

Czy można udostępnić czyjąś relacje jako własne Instagram Stories?

Relacje należącą do kogoś innego możemy zaprezentować na własnym profilu, jeśli zostaliśmy na niej oznaczeni. Jednakże najzwyklejszej relacji nie możemy udostępnić jako swojej za pomocą Instagrama. Możemy tego dokonać za pośrednictwem różnego rodzaju aplikacji przeznaczonych do repostowania zdjęć i filmików lub po prostu wykonując screena i wstawiając na relację zdjęcie wybrane z galerii telefonu. Pamiętaj, żeby oznaczyć prawowitego właściciela relacji. Instagram to platforma stale rozwijająca się i od pewnego czasu testuje możliwość takiego udostępniania cudzych relacji, które umożliwi nam bezpośrednie wrzucenie treści na własne instastory.

Jak oznaczyć kogoś w poście?

Jeśli chcemy umożliwić komuś udostępnienie relacji na ig lub zwyczajnie chcemy poinformować obserwatorów, z kim jesteśmy na zdjęciu czy filmiku, lub kto je wykonał, możemy daną osobę oznaczyć na relacji lub w poście. Jeśli chodzi o instastories, wystarczy nacisnąć znak małpki (@) i wpisać nazwę wybranego użytkownika Instagrama. Oznaczenie w poście polega na tym, że przed wstawieniem danego zdjęcia lub filmu na profil, mamy możliwość oznaczenia wybranych osób, a ich nazwy pojawią się odbiorcom, gdy klikną na post. Oprócz tego w poście możemy oznaczać tak samo, jak w relacjach, wpisując w opisie zdjęcia lub filmu nazwę wybranej osoby po znaku @.

Czy wiesz jak w łatwy sposób dodać muzykę do Instastory?

Czy widać screeny na Instagram Stories?

Czasami niekoniecznie chcemy, aby dana osoba dowiedziała się o fakcie, że utrwaliliśmy jej relacje na swoim telefonie. Ig przychodzi tutaj z pomocą i nie informuje tej osoby o wykonanym screenie, co jest przeciwieństwem do aplikacji Snapchat. Wiele osób zastanawia się również, czy na Instagramie widać screeny, przykładowo obejmujące stronę główną lub wiadomości prywatne – odpowiedź brzmi nie. Instagram nie przesyła innym użytkownikom żadnych powiadomień o zrobieniu zrzutu ekranu.

Prawa autorskie na Instagramie

Jeśli udostępniamy czyjąś relacje lub zdjęcie, powinniśmy oznaczyć autora tego utworu artystycznego. Sposób oznaczania osób w postach i relacjach został już wyżej opisany, ale warto również wiedzieć, z jakiego powodu mamy to robić. Otóż udostępnianie cudzych zdjęć lub filmów na Instagramie i nieinformowanie o autorze, jest traktowane tak, jakbyśmy to my byli autorami dzieła. Jest to taka sama sytuacja jak kupienie książki, przepisanie jej i wydanie bez poinformowania, kto ją napisał. W tym momencie dochodzi do naruszenia cudzych praw własności intelektualnej, dokonujemy czynu niezgodnego z prawem i możemy za to ponieść karę.

Podsumowując, udostępnianie cudzych relacji lub postów jest bardzo popularne, ponieważ w ten sposób poszerzamy zasięgi na Instagramie. Im więcej osób zobaczy post, tym lepiej dla jego autora. Nigdy nie należy zapominać właśnie o autorze, zawsze powinniśmy go oznaczać lub w inny sposób podawać informacje o twórcy. Instagram to tylko i aż aplikacja, która tak samo, jak wszystko inne podlega przepisom prawnym, a przecież nikt z nas nie chce się narażać.

Więcej informacji możesz znaleźć na: https://smart-homes.pl/jak-udostepnic-czyjas-relacje-na-instagramie/

Czy ten post był przydatny?

Kliknij serduszko, aby ocenić

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba serduszek 16

Daj like jako pierwszy!

Udostępnij:
Aparat FUFJIFILM Instax min 12

Aparat natychmiastowy w super cenie!

Drukuje zdjęcie w 5 sekund!

Aparat FujiFilm Instax Mini 12